Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ 0-2, ΣΕ ΕΝΑ ΝΤΕΡΜΠΥ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ενα πολύ καλό, σε αγωνιστικό επίπεδο αλλά και σε ποδοσφαιρική συμπεριφορά παιγνίδι, έγινε στο Νέο Κεραμίδι, μεταξύ των ..
πιό νεανικών ομάδων της κατηγορίας, του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου και της ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ.
Νικήτρια η φιλοξενούμενη ομάδα που ήταν πιό ουσιαστική και εκμεταλλεύτηκε δύο αμυντικά λάθη της τοπικής ομάδος και πέτυχε ισάριθμα γκόλ με τον Παναγιώτη Κυπαρίση.
Στο πρώτο ημίχρονο και στα πρώτα λεπτά η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε καλύτερα στο παιγνίδι, ωστόσο δέν δημιούργησε δύσκολες φάσεις στην εστία της τοπικής ομάδας, με εξαίρεση τα δύο γκόλ. Η τοπική ομάδα ήταν καλύτερη μόνο στο τελευταίο τέταρτο του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η τοπική ομάδα ανέβασε ρυθμούς, αλλά είχε στις πλάτες της το 0-2, δημιούργησε δύο κλασσικές ευκαιρίες με τον Σταύρο Τσαουσίδη, και μία σε σούτ του Καλαϊτζή που πέρασε λίγο άουτ απο το κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα Γκούτζα.
Σύμφωνα με το ροή του παιγνιδιού, το αποτέλεσμα είναι δίκαιο και η ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ πήρε ένα τρίποντο που την διατήρησε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΤΣΙΑΜΠΕΡΑΣ (46 ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Γ), ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ, ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Χ, ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ, ΦΩΚΑΙΔΗΣ (46 ΣΑΧΠΑΖΩΦ), ΣΑΜΑΡΑΣ, ΠΑΡΣΑΝΤΑΝΙΑΝ (75 ΣΚΟΥΡΤΗ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΣΤΑΛΙΚΑΣ

Β΄ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 13ης-Βαθμολογία-Επόμενη 14η αγωνιστική