Πέμπτη 17 Μαρτίου 2011

ΙΠΠΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Κατερίνη  17 Μαρτίου 2011
2ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΙΠΠΙΚΗΣ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
 Στους 2ους Αγώνες Ιππικής Δεξιοτεχνίας Βορείου Ελλάδος που πραγματοποιήθηκαν στις ...εγκαταστάσεις του Ιππικού Κέντρου Μακεδονίας οι αθλητές –ιππείς του Ιππικού Ομίλου Πιερίας σημείωσαν νέες επιτυχίες .
Ειδικότερα:
Στην Κατηγορία Ε
Η Μαρία Γιάγκου με τον ίππο  GASPER  DE  LAMBREY  και 6,2 βαθμούς κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
Στην Κατηγορία Α6
Η Κουνούπη Αθηνά με τον ίππο AKINO  και ποσοστό 66,85% κατέκτησε την 1η θέση και το κύπελλο.
Η Αtanelishvili Ia με τον ίππο AXAT E  και ποσοστό 59,37% κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
Στην Κατηγορία Α4
Η Αtanelishvili Ia  με τον ίππο AXAT E  και ποσοστό 58,62% κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Στην Κατηγορία Β6
Η Αθηνά Κουνούπη με τον ίππο AKINO και ποσοστό 64,08% κατέκτησε την 1η θέση και το κύπελλο.
Στην Κατηγορία Γ4
Η Αtanelishvili Irina με τον ίππο RITTERSPORT και ποσοστό 62,52% κατέκτησε την 1η θέση και το κύπελλο.