Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

ΕΘΝ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ- ΦΩΤΕΙΝΑ 3-0.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Επανήλθε στις νίκες ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, κέρδισε άνετα τη συμπαθή ομάδα του Ορφέα Φωτεινών με σκόρ 3-0 και ανέβηκε στην 6η θέση,
σε απόσταση αναπνοής απο τις πρώτες θέσεις, με δεδομένο ότι έχει και έναν αγώνα λιγότερο, αγώνα που θα δώσει την Τετάρτη στο γήπεδο της Ανδρομάχης με την τοπική Ελπίδα.
Στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα άντεξε, αντιστάθηκε στην πίεση των νεαρών του Εθνικού, η τοπική ομάδα όμως πέτυχε το γκόλ (35 λεπτό 1-0) με πέναλτυ που εκτέλεσε ο Γρηγόρης Μυστακίδης, που κέρδισε ο Οικονόμου όταν έκανε ένα πολύ όμορφο σλάλομ μέσα στην περιοχή των φιλοξενουμένων και αντράπηκε απο αμυντικό των γηπεδούχων.
Η τοπική ομάδα, συνέχισε έχασε και άλλες ευκαιρίες, αλλά δέν πέτυχε άλλο γκόλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση των γηπεδούχων ανέβηκε και πέτυχαν άλλα δύο γκόλ και τα δύο με ασίστ του Σκούρτη.Στο 60 με τον Γαιτανάκη και στο 75 με τον Σταλίκα.Στο 76 είδε κόκκινη κάρτα το Τόσκας της τοπικής ομάδος, για μαρκάρισμα απο πίσω και στο 89 παίκτης των φιλοξενουμένων για επικίνδυνο κτύπημα.
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΤΣΙΑΜΠΕΡΑΣ, ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ, ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ, ΤΟΣΚΑΣ, ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (70 ΦΩΚΑΙΔΗΣ) , ΣΑΜΑΡΑΣ, ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ (75 ΠΑΣΑΡΝΤΑΝΙΑΝ), ΣΚΟΥΡΤΙ (75 ΣΑΧΠΑΖΩΦ) , ΣΤΑΛΙΚΑΣ.