Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2011

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ Κ.ΑΓΙΑΝΝΗ 1- 3 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ - ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 9  Νοεμβρίου 2011
Ποδόσφαιρο που δέν άρεσε παίχτηκε στο Νέο Κεραμίδι απο τους πιτσιρικάδες του  ΕΘΝΙΚΟΥ ΝΕΟΥ με αντίπαλο την ομάδα του Πιερικου Κάτω Αγιάννη, απο την οποία και έχασε με σκόρ 1-3.
Το παιγνίδι  στο πρώτο ημίχρονο, βρήκε την ομάδα του  ΕΘΝΙΚΟΥ να προηγείται με 1-0 με..
γκόλ του Κωστόπουλου Παναγιώτη.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΕΘΝΙΚΟΣ έδειξε ότι του στοίχησαν οι ελλείψεις τριών βασικών ποδοσφαιριστών, ο τραυματισμός τριών παικτών που έμειναν στο παιγνίδι μή έχοντας άλλη λύση, το σκληρό παιγνίδι των αντιπάλων, που δέν τιμωρήθηκε απο τους διαιτητές και ο παράγοντας τύχη, στην ευκαιρία να γίνει το 2-0, και μετά δέχτηκε τρία τέρματα.
Κάθε τέτοιο παιγνίδι είναι μάθημα για του νεαρούς του ΕΘΝΙΚΟΥ , που αρχίζουν να καταλαβαίνουν τι σημαίνει σκληροτράχηλοι αντίπαλοι με πίεση και αντιαθλητική συμπεριφορά ορισμένων.