Δευτέρα 9 Μαΐου 2011

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΟΦΗ 1-1 - «Τσίμπησε» βαθμό στο 91'!

Δευτέρα 9 Μαίου 2011
Δραματικό φινάλε είχε η αναμέτρηση του Πιερικού με τον ΟΦΗ, καθώς η ομάδα της Κατερίνης με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα, «τσίμπησε» το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της... συνάντησης αλλά η ανωτερότητά τους δεν συνοδεύτηκε από νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ επέβαλε το ρυθμό του και είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει, χωρίς όμως να τις αξιοποιήσει. Αντίθετα, στην πρώτη καλή φάση της επανάληψης, στο 51', ο Καμπάνταης αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Μπούρμπου και με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ηρακλείου.
Και ενώ όλα έδειχναν ότι ο ΟΦΗ, που είχε και δοκάρι με τον Μπουλούτ στο 89', θα φτάσει στη νίκη, στο 92' ήρθε η ψυχρολουσία. Στο λεπτό εκείνο ο Κοντέων με κεφαλιά, μετά από φάουλ του Πέντα, ισοφάρισε σε 1-1 χαρίζοντας τον πόντο στους «μελανόλευκους».
Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Γουμάγιας, Παπαγεωργίου, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Κοντέων, Χατζής, Πέντα, Μιλόσκοβιτς, Πουρτουλίδης (80' Νίκου), Γκουγκουλιάς (33' Κωνσταντινίδης), Πουλάκος (46' Περουτζίνι).
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Γαλανόπουλος, Μπούρμπος, Μπερτίν, Γεωργίου, Κιάσσος (74' Μπουλούτ), Κάλαϊτζιτς, Βερόν (85' Βλόνταρτσικ), Αγρίτης, Παπουλής (70' Γιακούμπου), Καμπάνταης.
Επιμέλεια: Κώστας Φόλλας