Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2010

ΝΕΟΙ ΠΙΕΡΙΚΟΥ - ΝΕΟΙ ΙΩΝΙΚΟΥ 5-0

KYRIAKH 21-2-2010
Μεγάλη νίκη με 5-0 επι του Ιωνικού για την ομάδα Νέων του Πιερικου.Η ομάδα του Κώστα Μυστακίδη κυριάρχησε όλο το παιγνίδι, έπαιξε καλό ποδόσφαιορ και ευτύχησε να πετύχει 5 γκόλ.Εδειξε πολύ καλά στοιχεία.Φάνηκε δε ότι δέν επηρέασε την ομάδα η ήττα απο τον Ολυμπιακό Βόλου την προηγούμενη Κυριακή.
Οι φίλαλθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο του Μυλαυλάκου παρακολούθησηαν ένα αρκετά καλό παιγνίδι.
Φάσεις και γκόλ:
Στο 20 λεπτό του αγώνα ο Καμπερίδης μπήκε απο τα αριστερά στην περιοχή, πάσαρε στον Τσικαδέρη και εκείνος έκανε το 1-0.
Στο 37 λεπτό ο Σίμος ΠΑπαδόπουλος με ατομική ενέργεια, σούταρε μέσα απο την περιοχή και έκανε το σκόρ 2-0.
Στο 62 λεπτό μετά απο ωραία εκτέλεση κόρνερ του Μίγκου, ο Κραγιόπουλος με άπιστη κεφαλιά έκανε το 3-0.
Στο 85 λεπτό Φοβερό γκόλ φάουλ απο τα 30 μέτρα του Καμπερίδη και το σκόρ γίνεται 4-0
Στο 88 λεπτο γίνεται το 5-0, με ένα όμορφο γκόλ με σούτ του Τσιανάκα, μετά απο σέντρα του Καραγκούνη.
ΝΕΟΙ ΠΙΕΡΙΚΟΥ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ :ΚΩΣΤΑΣ ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ - ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ :ΣΤΑΥΡΟΣ ΖΟΥΓΚΟΥΡΙΔΗΣ: ΤΣΙΝΤΩΝΤΑΣ , ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΜΙΓΚΟΣ, ΚΡΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΟΣΗΣ, ΜΠΑΡΕΚΑΣ, ΤΣΙΚΑΔΕΡΗΣ, ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ , ΣΕΧΟΛΑΡΙ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ. (ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΕΝΙΔΗΣ, ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ)

Τον αγώνα παρακολούθησε και ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΙΕΡΙΚΟΣ Δημήτρης Ελευθεριάδης και ο Αντιπρόεδρος Γιώργος Γκοτζαμανίδης, οι οποίοι δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον για την ομάδα Νέων και παρακολουθούν συνεχώς την ομάδα Νέων.