Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2009

ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-3 ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΩΝ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5-12-2009

Αδικη ήττα γνώρισε η ομάδα ΝΕΩΝ του ΠΙΕΡΙΚΟΥ απο την αντίστοιχη του Αγροτικού Αστέρα με σκόρ 2-3.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με σκόρ 2-0 στο εικοσάλεπτο , φανταστική αποδόση.Σύμφωνα με την μέχρι τότε ροή του παιγνιδιού φαινότνα ότι η ομάδα μας θα έπαιρνε την νίκη και με μεγάλο σκόρ.Η

ομάδα ξεκίνησε δυνατά έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, άν και είχε αρκετές ελλείψεις.

Ομως οι νέοι παίκτες που κλήθηκαν να αγωνιστούν έδειξαν πολύ καλά στοιχεία. Η

μπάλλα ανεβοκατέβαινε με φρενήρη ρυθμό και σωστο ποδόσφαιρο.Προηγήθηκε ο Πιερικός στο 7 λεπτό με τον Χάρη Καμπερίδη, μετά απο έξοχη ενέργεια του Ανέστη Παναγιωτίδη, που έκλεψε την μπάλλα, μπήκε σητν περιοχή και σου΄ταρε σοτ δοκάρι και στην επαναφορά ο Καμπερίδης έκανε το ένα μηδέν.Στη συνέχεια με ένα γκόλ του κορυφαίου παιτη μας Νίκου, το σκό΄ρ έγινε 2-0.Ομως μία βλακώδης ενέργεια του Χάρη Καμπερίδη, που είδε αναιτιολόγητα την κόκκινη κάρτα του διαιτητή, άφησε την ομάδα μας με δέκα παίκτες.Παρά ταύτα μέχρι και το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, δέν κινδυνέψαμε.Ομως η ομάδα έπιαζε με δέκα παίκτες απο το 23 λεπτό περίπου και οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν σημάδια κώπωσης, στο βαρύ τεραίν του γηπέδου.Αποτέλεσμα ήταν ανδεχτούμε 2 γκόλ και στο 93 να