Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2014

Β΄ ΕΠΣΠ: Ελπίς Ανδρ - Εθν Ν. Κεραμιδίου 3-0 (Βαθμολογία)

Β΄ ΕΠΣ Πιερίας: Ελπίς Ανδρομάχης-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 3-0 (Βαθμολογία-Επόμενη αγωνιστική).Στο εξ αναβολής παιχνίδι της..
9ης αγωνιστικής της ΕΠΣ Πιερίας, η Ελπίς Ανδρομάχης κέρδισε σήμερα τον Εθνικό Ν. Κεραμιδίου με 3-0.
Πρώτο ημίχρονο και ο Εθνικός ξεκίνησε καλά στα πρώτα λεπτά, αλλά ήταν αδύναμος αμυντικά λόγω των πάρα πολλών ελλείψεων που είχε.Η Ελπίδα εκμεταελύτηκε δύολάθη της άμυνας του Εθνικού και ιδιαίτερα σε λάθος διώξιμο του τερματοφύλακα η μπάλλα έφτασε σε αντίπαλο έκανε σούτ και έγινε το 1-0.Το 2-0 έγινε με πέναλτυ που έκανε ο τερματοφύλακας του Εθνκού.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι μικροί του Εθνικού προσπάθησαν ναπε΄τυχουν ένα γκό΄λ να μπούν στο παιγνίδι, έχασαν δύο καλές ευκαιρίες και δύο σούτ του Καλαιτζή πέρασν λίγο άουτ.Ομως σε μία αντεπίθεση ο ικανός και έμπειρος σκόρερ Σάββας Κουσουρής έφυγε στην αντεπίθεση και πέτυχε το 3-0.
Γενικά η νίκη της τοπικής ομάδας ήταν δίκαιη, αφού η εμπειρία επικράτησε της απειρίας και κέρδισε η ομάδα που έκανε τα λιγότερα αμυντικά λάθη.
Η Διοικηση του Εθνικού ευχαριστείτην ομάδα της Ελπίδας και ιδιαίτερα τον πρόεδρο κ Τζήμα για την άριστη φιλοξενία της.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ):ΤΣΙΑΜΠΕΡΑΣ, ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ (70 ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ Χ), ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ Δ.(65 ΚΑΤΣΙΚΗΣ Δ)) ΣΑΜΑΡΑΣ, ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΣΤΑΛΙΚΑΣ, ΠΑΡΣΑΝΤΑΝΙΑΝ, ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ, ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ, ΣΚΟΥΡΤΗ, ΣΑΧΠΑΖΩΦ (ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 50).