Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ 0-3 - φωτογραφικό ρεπορτάζ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013
Απο ένα ημίχρονο μοιράστηκαν και είχαν την υπεροχή οι δύο ομάδες , με πιό τυχερή την πιό έμπειρη ομάδα του Διαγόρα.Το παιγνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, και το σκόρ δέν ανταποκρίνεται στην πραγματική εικόνα του παιγνιδιού.
Στο πρώτη ημίχρονο την υπεροχή και ....
τις ευκαιρίες είχε η τοπική ομάδα.Ο Εθνικός κυκλοφόρησε καλύτερα τη μπάλλα, είχε σωστή ανάπτυξη και δέν κινδύνεψε σε καμία φάση να δεχτεί γκόλ.Είχε δέ τις πιό κραυγαλέες ευκαιρίες σε δύο τετατέτ, ένα του Τζιάτζιου και ένα του Σκούρτη, που και στις δύο φάσεις μόνοι με τον τερματοφύλακα, ολιγόρησαν και έδειξαν έλειψη ψυχραιμίας να σκοράρουν και το παιγνίδι να έχει άλλη τροπή.
Στο δεύτερο ημίχρονο η τοπική ομάδα ξεκίνησε καλά, βγήκε μπροστά και σε μία φάση που χάθηκε η μπάλλα δέχτηκε την αντεπίθεση και στο μοναδικό της λάθος έως εκείνη τη στιγμή δέχτηκε το γκόλ και το σκόρ έγινε 0-1.
Η φιλοξενούμενη ομάδα ισορόπησε πιά το παιγνίδι, αλλά και πάλι οι ποδοσφιαριστές του Εθνικού δέν τόβαλαν κάτω.Δέχτηκαν όμως γκόλ σε ολιγωρία της άμυνας και απο απειρία και το σκόρ έγινε 0-2.Παρά ταύτα προσπάθησαν δημιούργησαν φάσεις, αλλά η αποβολή του τερματοφύλακα Τσιαμπέρα έγειρα την πλάστγγα υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδος.Σημειώτέον ότι η αποβολή κατά το στενό γράμμα του κανοανισμού θεωρείται λάθος και όχι τραβηγμένη, αφού η φάση ήταν καθαρή φάση κίτρινης κάρτας.Και με δέκα οι παίκτες του Εθνικού, δημιούργησαν ευκαιρίες σε μία απο αυτές πέτυχαν γκόλ για το 1-2 αλλά ακυρώθηκε λάθος απο τον επόπτη κ Παντερμαλή.Στο τέλος του παιγνιδιού οι παίκτες του Εθνικού δέχτηκαν και τρίτο γκόλ σε αντεπίθεση ενώ η ομάδα είχει βγεί μπροστά για να πετύχει γκολ.
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ): ΤΣΙΑΜΠΕΡΑΣ , ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ , ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ, ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ (80 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ), ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π, ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ, ΣΚΟΥΡΤΙ (70 ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Γ), ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ.

Β΄ ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 16ης-Βαθμολογία-Επόμενη 17η αγωνιστική