Δευτέρα 8 Απριλίου 2013

ΝΕΟΙ ΠΙΕΡΙΚΟΥ (Κ20) - ΝΕΟΙ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 3-3 Πλούσιο θέαμα και 6 γκολ - ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ - ΒΙΝΤΕΟ ΦΑΣΕΙΣ ΓΚΟΛ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Δευτέρα 08 Απριλίου 2013
Ισόπαλο 3-3 έληξε το παιχνίδι της ομάδας Νέων του Πιερικού με την καλή
αλλά ενισχυμένη με επαγγελματίες παίκτες της ΑΕΛ Καλλονής. Το παιχνίδι
είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες και έξι γκολ, τα οποία ευχαρίστησαν σε γενικές γραμμές τους...
φιλάθλους που το παρακολούθησαν.
Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του ημιχρόνου και κατάφεραν να προηγηθούν με 0-2, αιφνιδιάζοντας έτσι τη νεανική ομάδα του Πιερικού.
Τα πράγματα σίγουρα θα ήταν δύσκολα για την ομάδα της Κατερίνης, άν δε κατάφερνε ο Βραχνός με απευθείας εκτέλεση φάουλ και κακό υπολογισμό του τερματοφύλακα της Καλλονής, να μειώσει πριν τη λήξη του πρώτου μέρους σε 1-2.
Αυτό ίσως να ήταν το γκολ που έλειπε απο τους Κατερινιώτες οι οποίοι μπήκαν μεταμορφωμένοι προς το καλύτερο στο δεύτερο μέρος. Αρχικά πέτυχαν την ισοφάριση όταν με όμορφη προσπάθεια απο δεξιά και σέντρα του Κατσούλη ο Νούλας έφερε το παιχνίδι στα ίσα καιπέτυχαν την ολική ανατροπή λίγα λεπτά αργότερα με τον Δαλαμήτρα να βλέπει εκτός εστίας τον τερματοφύλακα της ΑΕΛΚ και με σουτ απο το κέντρο να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης όμως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με  τον Λίμα να ισοφαρίσουν σε 3-3 και να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.
Σε γενικές γραμμές το 3-3 είναι δίκαιο ως αποτέλεσμα. Κι αυτό γιατί αρχικά η Καλλονή θα μπορούσε να είχε καθαρίσει το ματς απο το πρώτο μέρος με τα δυο γκολ που πέτυχε και τις ευκαιρίες που έχασε. Στην επανάληψη όμως ο Πιερικός ήταν καλύτερος και έχασε αυτός τις ευκαιρίες
να πάρει το τρίποντο. Έτσι οι δυο ομάδες δίκαια μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

ΝΕΟΙ ΠΙΕΡΙΚΟΥ-ΝΕΟΙ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 3-3 (Φωτορεπορτάζ)

Πρωτάθλημα Νέων Football League:2oς Όμιλος