Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2011

Κέρκυρα-Ολυμπιακός Βόλου 1-3

Κέρκυρα-Ολυμπιακός Βόλου 1-3Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2011

O Ολυμπιακός Βόλου φαίνεται οτι είναι ο κυρίαρχος του παιχνιδιού σημειώνοντας μέχρι στιγμής 3 γκολ σε αντίθέση με του γηπεδούχους.
Στο 5′ λεπτό της ....αναμέτρησης ο Ούμπιντες εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σολάκης έπιασε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα σημειώνοντας το 0-1.
Στο 23′ ο Σολάκης, ο οποίος  νόμιζε ότι ήταν σε θέση οφσάιντ και στην αρχή σταμάτησε, τελίκα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-2 .
Μόλις 4 λεπτά αργότερα, ο Μπρέσκα ο οποίος βρισκόταν λίγο έξω από την περιοχή, απο πλάγια θέση σούταρε, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα, κάνοντας έτσι το 0-3 για τον Ολυμπιακός Βόλου.
Δεν άργησε να ερθεί και η απαντήση της Κέρκυρας που σημείωσε το πρώτο γκολ στο 50 λεπτό με σέντρα του Γκουστάβο, ο Καλαντζής σηκώθηκε πιο ψηλά απ’ όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 1-3.