Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 2-0 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Χωρίς να παίξει ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο, ο Εθνικός Ν.Κεραμιδίου υπέστη ήττα απο τον Ολυμπο Αγ.Σπυρίδωνα με σκόρ 2-0.

Με σοβαρές και πάλι ελλείψεις σε θέσεις κλειδιά για την ομάδα του Εθνικού, (9 παίκτες της βασικής ενδεκάδας εκτός 18αδας, απο κάρτες τραυματισμούς και ασθενειες) οι νεαροί που κλήθηκαν να τους..
αντικαταστήσουν δέν τα κατάφεραν τόσο καλά. Αν και στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαν να πετύχουν πρώτοι γκόλ αφού έχασαν τέσσερις καλές ευκαιρίες, δύο απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων και δύο τέτατέτ με τον Σκούρτη και τον Τσιώμη πήγαν χαμένα.Ετσι στην μία επικίνδυνη επίθεση των γηπεδούχων, πέτυχαν ένα πολύ ωραίο σε συνδυασμό γκόλ και έγινε το 1-0 στο 35 λεπτό..
Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε λίγο με την ομάδα του Εθνικού να επιτίθεται συνεχώς, αλλά οι νεαροί του Ολύμπυο Αγ.Σπυρίδωνα τα πήγαν καλά στην άμυνα και εκμεταλεύτηκαν  και πάιλ την ασοτχία και το λάθος παιγνίδι του Εθνικού και κράτησαν το 1-0.Στο 90 λεπτό δέ σε αντεπίθεση μέσα στην περιοχή του Εθνικού, η τοπική ομάδα κέρδισε πέναλτυ και αποβολή του τερματοφύλακα Μελικιάν και πέτυχαν το 2-0 με την εκτέλεση του πέναλτυ.
Εν τω μεταξύ στο 75 λεπτό είχε δεί ήδη την κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) ο Τσιώμης του Εθνικού και έτσι αγωνίστηκε με 10 παίκτες στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα που πίεζε για την ισοφάριση..
Πολύ καλή η τοπική ομάδα, στάθηκε καλά, έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, με ωραίες εναλλαγές και έδειξε ότι παρά του ότι και εκείνη διαθέτει μικρά παιδιά, θα καταφέρει να σωθεί στην κατηγορία και κατά τη γνώμη μας το αξίζει.

(Η εντεκάδα του Εθνικού Ν.Κεραμίδίου)

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ):ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ (80 ΜΑΝΩΛΑΣ), ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ, ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΑΜ (46 ΚΑΤΣΙΚΗΣ Δ), ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝ, ΣΚΟΥΡΤΗ, ΤΣΙΩΜΗΣ, ΚΡΟΜΥΔΑΣ (43 ΞΑΦΗΣ),

Β΄ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 15ης-Βαθμολογία-Επόμενη 16η αγωνιστική