Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ ΠΑΟ Κ ΜΗΛΙΑΣ 1-2 ΣΤΗΝ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

Δευτέρα  01 Οκτωβρίου 2012
Άλλη μια αγωνιστική ο Εθνικός Ν. Κεραμιδιού έμεινε χωρίς βαθμό, αυτή τη φορά  με αντίπαλο τον ΠΑΟ Κ.Μηλιάς.
Ο Εθνικός για άλλη μία αγωνιστική δέν ευτύχισε να πάρει τους τρείς βαθμούς.Ηταν αδικαιολόγητα αγχωμένος, άν και ήταν πολύ αγωνιστικός.
Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξε πολύ ...
καλά, έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες, μία με τον ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗ , ΕΝΑ ΣΟΥΤ ΦΑΟΥΛ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΟΥΤ ΔΙΑΓΩΝΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΚΑΡΙ ΤΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ.
Ομως οι φιλοξενούμενοι στην μία και μοναδική επίθεση του πρώτου ημιχρόνου άνοιξαν  το σκόρ με τον Τζηκα  απο στημένη φάση στο 35΄ λεπτό κι αφού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με μία πολύ δύσκολη όσο και τυχερή κεφαλιά.
Ο Εθνικός απάντησε αμέσως στο 37΄ λεπτό με
στημένη φάση έξω απο την περιοχή, ο Παναγιωτίδης Σ. με δουλεμήνη κομπίνα φάουλ, βρέθηκε αφύλακτος μόνος  του στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενουμένων και με διαγώνια κεφαλιά έκανε το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός κυκλοφόρησε την μπάλα, ήθελε να ισοφαρίσει, αγωνίστηκε με πα΄θος, είχε  δυο πολυ καλές ευκαρίες, είχε δοκάρι, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το 2-1.
Η ΑΝΤΊΔΡΑΣΗ στην αγωνιστικότητα των γηπεδούχων ήρθε από τον ΠΑΟ στο 65΄ λεπτό με τον Γκόλια  Δ. όταν είδε τον τερματοφύλακα του Εθνικού εκτός θέσης ,σούταρε απο το κέντρο του γηπέδου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα απο το κέντρο κάνοντας  το 1-2 που παρέμεινε ως το τέλος παρά τις πολλές ευκαρίες των γηπεδούχων.
Η επιθετική δυστοκία (ατυχία!) των επιθετικών των γηπεδούχων φαίνεται απο το ότι πρώτος σκόρερ της ομάδος και μοναδικός με 3 γκόλ είναι ο 15χρονος αμυντικός  Σάββας Παναγιωτίδης.
Συνθέσεις:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ / Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ: ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ , ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ (20 τραυμ, ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ),
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΤΑΚΟΣ , ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΝΑΤΣΙΟΣ,  ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (83 Χ'ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ) ,ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ, ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ(55 ΓΚΑΝΑΒΑΣ)

ΠΑΟ Κατω Μηλιας : Κουτελιάς , Τζήκας Δ. , Ντασιόπουλος Κ.,  (Μαλάμος
75'),  Αγγελάκης, Γκόλιας Κ. , Τζήκας Γ.,  (Παπαγιάννης Α. 90'),