Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2011

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 4-3 - ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΕΤΥΧΑΝ 4 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΤΗ ΝΙΚΗ ΠΑΡΑ ΤΟ 0-3 ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Παιγνίδι για πολύ γερά νεύρα και με  χιτσκοκικό φινάλε έγινε στο Νέο Κεραμίδι μεταξύ του ΕΘΝΙΚΟΥ και του ΟΛΥΜΠΟΥ ΒΡΟΝΤΟΥΣ. "Παιγνίδι που είχε δύο όψεις, μία του πρώτου ημιχρόνου με τον 'Ολυμπο Βροντούς να αιφνιδιάζει τους νεαρούς του ΕΘΝΙΚΟΥ, να προηγείται με 0-2 και να κλείνει το α ..
ημίχρονο, με σκόρ 0-3.
Η ομάδα της Βροντούς έπαιξε πολύ καλά, δυνατά, αλλά καθαρά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η απόδοση των παικτών του ΕΘΝΙΚΟΥ δέν ήταν πολύ καλή, αφού υπήρχε νευρικότητα στο παιγνίδι τους και πολλά λάθη.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του ΕΘΝΙΚΟΥ, μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιγνίδι, έβαλαν κάτω τη μπάλλα και παρά το εις βάρος τους σκόρ με 0-3, κατάφεραν να πετύχουν τέσσερα γκόλ και να πάρουν τη νίκη.
Ο Σταματέλος στο 55 λεπτό, έκανε το 1-3, στο 65 λεπτό ο ίδιος παίκτης το 2-3, ο Παναγιώτης Κωστόπουλος με απευθείας φάουλ πέτυχε το 3-3 και ο Σταύρος Τσαουσίδης με σούτ μέσα απο την περιοχή στο 88' το σκορ 4-3 που ήταν και το νικητήριο τέρμα για τον ΕΘΝΙΚΟ.
Το παιγνίδι ήταν δυνατό και ο διαιτητής απέβαλλε στο 65 λεπτό τον Βελώνη του Ολύμπου Βροντούς.