Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011

Πιερικός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0

Σάββατο, 17 Δεκέμβριος 2011
Ο Πέτρος Κοντέων με κοντινή προβολή λύτρωσε τον Πιερικό στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Αναγέννηση Γιαννιτσών δίνοντας τη νίκη με 1-0.
Πιερικός-Αναγέννηση Γιαννιτσών για.. την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Football League ΟΠΑΠ 2011-2012.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 1-0 (90' +3' Κοντέων)
Το "φιλμ" του αγώνα:
Σχόλιο katerinisport.gr: Ο Πιερικός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να έχει κάνει φάση στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα.
18' Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Πέντα, ο Γκουγκουλιάς προσπάθησε να πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στον ώμο του, πήρε πορεία προς τα δίχτυα, αλλά απομάκρυνε ο Βοσνιάδης.
24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέντα, απέκρουσε με γροθιές ο Βοσνιάδης.
Σχόλιο katerinisport.gr: Δεν έχει αλλάξει κάτι ως προς την εικόνα του αγώνα, με τον Πιερικό να είναι σχεδόν συνεχώς στο προσκήνιο, όμως να μη βρίσκει διαδρόμους προς την εστία των Γιαννιτσών.
42' Από κόρνερ του Μπλαζέφσκι από αριστερά, ο Δήμου έπιασε την κεφαλιά, ο Μπαξεβάνος όμως απέκρουσε πάνω στη γραμμή.
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
Τέλος α' μέρους.
Έναρξη β' μέρους.
Σχόλιο katerinisport.gr: Εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού ο Πιερικός, όμως οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου δε μπορούν να βρουν διαδρόμους.
60' Σουτ του Τόσκα έξω από την περιοχή, η μπάλα "έγλειψε" το οριζόντιο δοκάρι και πέρασε έξω.
61' Σουτ του Μπέκα, η μπάλα άουτ, στην πρώτη επιθετική προσπάθεια της Αναγέννησης στον αγώνα.
65' Πάσα του Θ. Παπαδόπουλου στον Γιόνδη, αυτός πλάσαρε, η μπάλα χτύπησε στη ρίζα του αριστερού δοκαριού του Καρακούτση και απομακρύνθηκε.
70' Από εκτέλεση κόρνερ των Γιαννιτσών, δυνατή κεφαλιά του Τέλλου από το ύψος του πέναλτι, απέκρουσε σε κόρνερ ο Καρακούτσης.
Σχόλιο katerinisport.gr: Έχει ανεβάσει την απόδοσή της μετά το 60' η Αναγέννηση Γιαννιτσών με τον Πιερικό να προβληματίζει με την απόδοσή του.
Σχόλιο katerinisport.gr: Πιέζει ο Πιερικός από το 75' και μετά.
86' Εκτέλεση κόρνερ του Μπλαζέφσκι από δεξιά, κεφαλιά ο Γιαζιτζόγλου, απέκρουσε ο Βοσνιάδης.
90' Σουτ του Σεχολάρι μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.
90' Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
90' +3' ΓΚΟΛ! 1-0: Από εκτέλεση κόρνερ του Μπλαζέφσκι από δεξιά, ο Κοντέων με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα δίνοντας το υπερπολύτιμο "τρίποντο" στον Πιερικό.