Πέμπτη 15 Μαρτίου 2012

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΒΥΖΑΝΤΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 2-0 - Καθάρισε στο β' ο Πιερικός

Νίκη που τον εδραιώνει για τα καλά στην 4αδα των πλέι οφ ανόδου πέτυχε ο Πιερικός ο οποίος επιβλήθηκε του Βύζαντα Μεγάρων...
με 2-0.
Η ομάδα της Κατερίνης πήρε τους τρεις βαθμούς χάρις στα γκολ των Πουρτουλίδη με πέναλτι στο 56' και του Μοκάκε στο 87' ανεβαίνοντας στην 4η θέση με 34 βαθμούς.
Ο Πιερικός ο οποίος ξεκίνησε νωθρά το ματς ανέβασε την απόδοση του μετά το 25ο λεπτό πιέζοντας να φτάσουν σε ένα γκολ.
Στο 23ο λεπτό μάλιστα έφτασε κοντά στο να το πετύχει με τη μπάλα να βρισκει το δοκάρι μετά το σουτ του Πουρτουλίδη.
Η πίεση συνεχίστηκε από τους γηπεδούχους με τον Γκουγκουλιά να χάνει τρεις καλές ευκαιρίες στο 33ο το 36ο και το 41ο λεπτό.
 Το πολυπόθητο γκολ για τον Πιερικό ήρθε τελικά στο 56' με τον Πουρτουλίδη να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι. Ένα πέναλτι το οποί κέρδισε ο Γκουγκουλιάς σε ανατροπή από το Λίτση.
Ο Βύζαντας προσπάθησε να αντιδράσει και στο 75ο λεπτό είχε δοκάρι σε σουτ του Φαρούκ.
Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό με τον Μοκάκε να πλασάρει εύστοχα από κοντινή απόσταση ύστερα από πάσα του Χατζηζήση.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Χατζάρας): Τσιντώτας, Χατζηζήσης, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Κοντέων, Ιντζόγλου (77' Κραγιόπουλος), Πουρτουλίδης, Μοκακέ, Γκουγκουλιάς (63' Ρούσεφ), Πέντα (83' Τόσκας), Μπλαζέφσκι.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Δημήτρης Οικονόμου): Μιχελής, Νταντάμης, Λίτσης, Χριστοφιλέας, Χάλαρης, Μωυσίδης, Οικονομόπουλος (65' Πέτρου), Πούρνος (65' Ροβίθης), Παυλίδης (76' Τριάντος), Φαρούκ, Ηλιόπουλος.http://www.novasports.gr