Τρίτη 28 Απριλίου 2009

Ήττα του Πιερικού στην Καβάλα με σκορ 2-0

ΤΡΙΤΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2009
Ήττα του Πιερικού στην Καβάλα με σκορ 2-0 σε ένα παιχνίδι με μονόπλευρο ενδιαφέρον για την τοπική ομάδα που με αυτή την νίκη της εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο της στην μεγάλη κατηγορία του ποδοσφαίρου μας.
Ο Πιερικός ήταν μέτριος αγωνιστικά και απλά συμπλήρωσε την δεύτερη ομάδα που έπρεπε να αγωνίζεται σε ένα παιχνίδι ποδοσφαίρου, αφού εδώ και καιρό του λείπει το αγωνιστικό κίνητρο και όλοι περιμένουν να τελειώσει το φετινό πρωτάθλημα.

Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο οι Σουλτανίδης στο 6΄λεπτο με κεφαλιά και ο Ταραχούλσκι στο 36΄λεπτο με κοντινό πλασσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και οι δύο ομάδες έπαιξαν υποφερτά χωρίς να πετύχουν κάποιο άλλο τέρμα.